AKP’liler silahla saldırdı, polis izledi: 1 kişi katledildi, 1’i ağır 4 yaralı

AKP eski İpekyolu ilçe başkanı Murat Beşenk ve akrabaları, komşuları Birik ailesinin evini taradı. Bir kişinin yaşamını yitirdiği olayın görgü tanıkları, "AKP'liler evi taradığı sırada 4 Akrep tipi zırhlı araç bulunuyordu" dedi.

Wan'ın Rêya Armûşê (İpekyolu) ilçesine bağlı Şuşanis Mahallesi'nde AKP eski İpekyolu İlçe Başkanı Murat Beşenk ve akrabaları, Birik ailesinin evini taradı. Silahlı saldırıda Göksel Birik hayatını kaybederken, Doğukan Birik (23), Semih Birik (32), Mustafa Birik (16), Yusuf Birik (17) ise yaralandı. Kentteki hastanede tedavi gören yaralılardan Semih Birik'in hayati tehlikesi devam ediyor. 

Murat Beşenk'in AKP İpekyolu İlçe Başkanı Yavuz Kuşan'ın korumalığını yaptığı öğrenildi. Olayla ilgili herhangi bir gözaltı yaşanmazken hayatını kaybeden Göksel Birik'in cenazesi ise Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. ATK önüne çok sayıda polis, TOMA ve gözaltı aracı sevk edildi.

Görgü tanığının aktardıklarına göre AKP'lilerin evi taradığı sırada olay yerinde 4 Akrep tipi zırhlı araç bulunuyordu. Tanığın aktardıklarına göre olayda oğlunu kaybeden anne, "Çocuğum polislerin gözü önünde öldü, onlar isteseydi oğlum ölmezdi" ifadelerini kullandı.